Jak dojechać?

Jeśli zostałeś skierowany na rekolekcje do Lalik, na pewno zastanawiasz się, jak tutaj dojechać. Poniżej kilka wskazówek, z którymi warto się zapoznać, żeby trafić do celu 🙂

Na początek najważniejsze – nie ufaj GPS-owi, ani Google Maps, bo te – jak pokazuje historia – zawodzą i najczęściej nie prowadzą do ośrodka „Nazaret”.

Ośrodek znajduje się tuż obok drewnianego kościółka na Pochodzitej. Nie kieruj się zatem w stronę murowanego kościoła w „centrum” Lalik.

Jeśli jedziesz od strony Rybnika, do Lalik dojedziesz przez Ustroń, Wisłę i Istebną. Niektórzy wybierają również trasę prowadzącą przez Czechy. Jadący od strony Katowic raczej kierują się na Bielsko, Żywiec, Węgierską Górkę i Milówkę.

Gdy już znajdziesz się w Lalikach, następuje najważniejszy moment Twojej podróży.

TRASA 1

Jeśli jedziesz od strony Istebnej, w Lalikach powita Cię radosne „Welcome to Laliki”. Tuż za nim znajduje się skręt w prawo, ale tam NIE skręcaj (wielu tak robi, ale nie docierają do celu). Ty jedziesz prosto.

W prawo skręć dopiero, gdy zobaczysz drogowskazy „Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy” oraz „Pochodzita”.

TRASA 2

Jeśli jedziesz od strony Milówki, powinieneś w Lalikach minąć przystanek autobusowy po lewej. Następnie zobaczysz drogowskaz w lewo na „Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy”. Skręć właśnie tam!

TERAZ OBIE TRASY SIĘ ŁĄCZĄ

To już ostatnia prosta (a raczej „kręta”) 🙂 Teraz już nie zabłądzisz, musisz przejechać ok. 1,5 kilometra, zanim będziesz u celu.

Ośrodek będzie po prawej stronie (zobacz zdjęcie ośrodka). Prosimy, abyś nie wjeżdżał samochodem na jego teren (w dniu przyjazdu i odjazdu z rekolekcji przyjeżdża sporo samochodów i później mogłyby być problemy z opuszczeniem terenu ośrodka). Miejsce do zaparkowania jest przed podjazdem do ośrodka lub nieco dalej, obok kościoła.

Na miejscu powitają Cię przesympatyczni ludzie, a Twoja przygoda rekolekcyjna rozpocznie się właśnie w tym momencie… 🙂 Do zobaczenia!

UWAGA

Jeśli przez przypadek znajdziesz się przy kościele murowanym w Lalikach, zostaw go po swojej prawej stronie.

Kiedy dojedziesz do skrzyżowania, skręć w lewo w kierunku Wisły.

Wróciłeś na „Trasę 2” 🙂